В Татарбунарах вшанували 95-ї річницю Татарбунарського повстання

В Татарбунарах вшанували  95-ї річницю Татарбунарського повстання

З нагоди 95-ої річниці Татарбунарського повстання у районному центрі Татарбунари Одеської області відбувся мітинг-реквієм. Участіь в урочистих заходах взяли керівники міста, району та нащадки повстанців, закликавши не забувати про героїчний подвиг їх батьків та прадідів. Про це сповіщає Татарбунарська районна рада насвоій сторінці facebook.

Нагадала про ці страшні для мешканців Татарбунарщини сторінки історії, взявши слово,  т.в.о. першого заступника голови РДА Некраш Алла Дмитрівна:

"Ми зібралися тут сьогодні, щоб згадати героїчний подвиг наших земляків, які не побоялися повстати проти румунського окупаційного режиму. 16 вересня 1924 року - особливий день для нашого регіону, а також, без перебільшень, має велике історичне значення для нашої країни. Саме наші земляки-учасники найбільшого повстання на півдні Бессарабії показали окупантам свою сміливість, любов до свободи та вільного життя.
Ми шануємо і пам’ятаємо героїчну і трагічну сторінку в історії нашого рідного краю, пам’ятаємо, що наші земляки заплатили надвисоку ціну за наше спокійне і вільне життя. Їх подвиг не забутий і завжди нагадуватиме нам про самопожертву в ім’я майбутніх поколінь вільної України!".

Урочисті збори завершилися покладанням квітів до пам'ятника Татарбунарському постанню.


ДЛЯ ДОВІДКИ: Татарбунарське повстання - збройне повстання українців в Буджаку проти румунської окупації, що проходило 15—25 вересня 1924. 15 вересня в Татарбунарах селяни проголосили власну владу, яку утримували три дні. Повстання придушене румунськими військами: розстріляно 500 селян, більшість з яких не були причетними до повстання.