НЕ БІЛЬШЕ ДВОХ КЕЛИХІВ.

НЕ БІЛЬШЕ ДВОХ КЕЛИХІВ.

Під гаслом " Не більше 2-х келихів в день" . Так почалася у Франції офіційна кампанія проти зловживання алкоголем.

Європейська правда розповідає, що серед розвинених країн Франція входить до трійки лідерів серед споживання алкоголю на душу населення. Мета кампанії дозволити французам усвідомити шкідливість надмірного споживання алкоголю та зниження його споживання без шкоди для здоров'я.

Дослівно гасло кампанії перекладається як прохання: "Заради вашого здоров'я, максимум два келихи в день – і не щодня!" Цікаво, що "норму" французькі лікарі встановили не в "мілілітрах чистого алкоголю", як це прийнято у нас, а в такому, на перший погляд, розмитому – та водночас зрозумілому і простому формулюванні.

Слово verre, використане в цьому гаслі, означає і "склянку", і "келих". Його можна застосувати і до склянки пива, і до келиха сухого вина, і до чарки міцних напоїв. А оскільки "горілку стаканами" (в буквальному сенсі) у Франції ніхто не п'є, то така розмита норма для французів зберігає сенс. До того ж це означає вдвічі менші норми, ніж прийнято в Україні.

До речі, про алкогольну залежність тут зовсім не йдеться. Але, не зважаючи на це алкоголь є другою (після паління) причиною передчасної смерті французів.