Слідчі у справах Майдану не пройшли атестацію в ГПУ - Горбатюк

Слідчі у справах Майдану не пройшли атестацію в ГПУ - Горбатюк

Колишній керівник Управління спецрозслідувань Сергій Горбатюк, якого напередодні звільнив Рябошапка, заявив, що ніхто зі слідчих у справах Майдану не пройшов переатестацію до нового складу ГПУ. Про це Горбатюк заявив на брифінгу під будівлею Генпрокуратури.

Про це повідомляє Тhebabel.

За його словами, шість слідчих Управління спецрозслідувань ГПУ не пройшли атестацію, а ще пʼятьох не допустили та звільнили.


Читайте також: Оновлення прокуратури почалось сьогодні: що відомо про атестацію прокурорів?


«Серед них був слідчий, який вів справи щодо штурму Майдану, був слідчий, який вів справи з розстрілів на Майдані 18—20 лютого 2014 року. Чи потрібно цим слідчим доводити свою компетентність?» — заявив Горбатюк.

За його словами, такий підхід свідчить про негативне ставлення нового керівництва ГПУ до справ Майдану.

«Ще з часів колишнього генпрокурора [Юрія Луценка] були створені складнощі — заблоковані у 2019 повідомлення про підозру 16 суддям, зокрема тим, які переслідували автомайданівців, заарештовували учасників Майдану. Після зміни керівництва ГПУ я доповів про поточний стан справ, але нічого зроблено не було. Виглядає це так, ніби все робиться для того, щоб в розслідуванні нового підрозділу, який вестиме справи Майдану, не було нікого зі «старих» прокурорів», — розповів Горбатюк.

Він також додав, що за весь час роботи Управління спецрозслідувань ГПУ направило до суду 88 актів, повідомило про підозру двом президентам, колишньому премʼєр-міністру, 11 ексміністрам, ексголові РНБО, ексголові СБУ і багатьом іншим колишнім чиновникам.