Щойно Верховна Рада прийняла закон про мову. Що змінилось?

Щойно Верховна Рада прийняла закон про мову. Що змінилось?

Сьогодні народні депутати затвердили законопроект №5670-д.

Закон прийнятий у другому читанні, за проголосували 278 депутатів Верховної Ради.

Сповіщається, що після підписання документу президентом, закон набере чинності.

Відтак, єдиною державною мовою в Україні є українська, а будь-які спроби запровадити багатомовність трактуються як провокація: «провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу».

Закон регулюватиме використання державної мови у сферах суспільного життя: судочинство, документообіг, освіта, мистецтво,  ЗМІ тощо.

Українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також особи, які мають намір отримати українське громадянство.

Всі високопосадовці, керівники силових структур, депутати, судді, адвокати, керівники вишів, медпрацівники тощо мають розмовляти державною мовою. Всі засідання владних структур та організацій мають вестися українською мовою.

Контроль и регулювання нового закону будуть інспектори, цю посаду затвердять пізніше.

Порушник мовного закону понесе адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови, та кримінальну відповідальність за публічне приниження і зневагу до державної мови — штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.