В Арцизькому районі стартувала операція «Зброя та вибухівка»

В Арцизькому районі стартувала операція «Зброя та вибухівка»

В Арцизькому районі  з метою стабілізації оперативної обстановки щодо незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухівки з 9 до 30  вересня проводитиметься практичний етап оперативно-профілактичної операції «Зброя та вибухівка».

Про це  повідомили в  Арцизькому ВП ГУНП в Одеській області.

Завдання операції – виявлення та вилучення з незаконного обігу вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв, розкриття злочинів, скоєних з використанням зброї, припинення діяльності організованих груп та злочинних організацій.

Особам, які незаконно зберігають зброю і вибухівку, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Під час цієї операції громадяни, які незаконно зберігають зброю та боєприпаси з метою уникнення відповідальності можуть добровільно здати її до підрозділів поліції за місцем проживання.

ПОЛІЦІЯ НАГАДУЄ:
Незаконне зберігання зброї, боєприпасів, вибухівки – це злочин, за який законом передбачено кримінальну відповідальність.

Незареєстрована зброя – це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків: вибухонебезпечні предмети потрапляють до рук людей, які через власну необережність та зухвалість скоюють злочини, внаслідок вони наражають себе та оточуючих на небезпеку втрати здоров’я або загибелі.

За незаконне придбання, носіння і зберігання вогнепальної та холодної зброї, її застосування передбачено кримінальну відповідальність. Так, згідно частини 1 ст. 263 Кримінального кодексу України носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Громадяни, які здійснюють недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів, яке як наслідок може спричинити загибель людей тягне за собою кримінальну відповідальність відповідно до ст. 264 Кримінального кодексу України, а саме обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той же строк.