В Арцизькому районі боротьба з продажем алкоголю та тютюнових виробів триває

В Арцизькому районі боротьба з продажем алкоголю та тютюнових виробів триває

У Арцизькому ВП ГУНП в Одеській області  інформують про те, що правоохоронці з нинішнього року посилили превентивні заходи щодо виявлення порушень, пов’язаних з продажем алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Так, з початку року арцизькі поліцейські склали 7 адміністративних протоколів за частиною 1 статті 156 КУпАП (роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору). Вказані матеріали були надіслані до суду з метою прийняття відповідного рішення.
В результаті вказаних заходів співробітниками відділу було вилучено близько 60 пляшок пива та 50 пачок цигарок.
«Правоохоронці і надалі будуть документувати факти продажу спиртних напоїв або тютюнових виробів без відповідних документів», - повідомив т.в.о. начальника відділу Роман Галкін.

Нагадаємо, відповідно до норм діючого законодавства України суб’єкти підприємництва до початку ведення господарської діяльності з роздрібного та оптового продажу алкогольних та тютюнових виробів зобов’язані отримати відповідну ліцензію та мати реєстратор розрахункових операцій.

Торгівля алкоголем або тютюновими виробами без ліцензії тягне за собою також і адміністративну відповідальність посадових осіб підприємства. Згідно з ст.156 Кодексу України про адміністративні правопорушення розмір штрафу становить від 850 до 3400 грн. з конфіскацією алкогольних напоїв (тютюнових виробів) та виручки, отриманої від їхнього продажу. А повторне порушення протягом року спричинить накладення штрафу від 2550 до 4250 грн. з конфіскацією предметів торгівлі.