В Арцизі відзначили День соборності України

В Арцизі відзначили День соборності України

22 січня відзначається День соборності України. Цього року Україна відзначає 101 річницю  з Дня Соборності.

В Арцизі з нагоди святкування пам'ятної та важливої в історії та становленні держави дати відбувся урочистий захід у районнфй бібліотеці та покладання квітів до погруддя Т.Г.Шевченка.

Долучилися до святкування Дня соборності України, за запрошенням Арцизької РД, усі бажаючи містяни: правоохоронці, освітяни, ітелігенція, представники ЗМІ, небайдужі та патріотично налаштовані городяни. 

Під час заходу, який підготував Арцизький відділ культури, ведучі згадували історичні події, що передували створенню унікальної, єдиної та демократичної української держави, та розповіли про досягнення сьогодення.

Для гостей, які відвідали захід, виступили талановиті музиканти та декламатори.

На завершення усі присутні взяли один одного за руки, утворивши ланцюг, який символізує єдність: ми разом, ми - єдина країна, ми пам'ятаємо свою історію!

Редакція "Кут огляду"  вітає усіх  зі святом, бажаємо кожному українцю  незламності, мудрості та людської гідності!

Історія (за інформацією Національної бібліотеки ім.Вернадського):

 22 січня 1919 на Софійському майдані у Києві Директорія УНР урочисто оголосила Акт Злуки про об'єднання Української Народної Республіки (Наддніпрянської України) і Західно-Української Народної Республіки (Галичина, Буковина і Угорська Русь) у соборну Україну. Проголошення Соборності УНР та ЗУНР є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Саме ці події, а не приєднання Західної України до СРСР 1939 року, є підставовими для історії новітнього українського державотворення. Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини 19 ст. на українських землях, що були в складі різних держав. День Соборності є офіційним святом України. Свято встановлено в Україні "…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…" згідно з Указом Президента України "Про День соборності України" від 21 січня 1999 року № 42/99. 1990 – на честь Акта Злуки відбулася одна з наймасштабніших акцій – Всеукраїнський Ланцюг Єднання. Від Софійської площі, вулицями Києва — на Житомир, Рівне, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Закарпаття – стали в єдиний шерег понад три мільйони українців. У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась роком раніше 22 січня 1918 – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.