Сота сесія Арцизької міськради: монетизація, дороги та Регламент

Сота сесія Арцизької міськради: монетизація, дороги та Регламент

Вчора, 20 листопада,  відбулось друге пленарне засідання  100-ої сесії Арцизької міської ради.

 Результатом роботи депутатського корпусу стало прийняття рішень по питанням порядку денного, які наші обранці не встигли розглянути минулого разу.

"Регламент для слабаків"

На своєму досвіді впевнилася, що про Регламент у міській раді дуже добре знають, але згадують лише коли треба «відмазатись».  Варто наголосити, що пунктів цього  документу обов’язково мають дотримуватися ті, хто працює в міській раді, як посадовці, так і депутати. Вчора про порядок внесення питань у порядок денний трошки забули, саме тому мер запропонував, а депутати своїм голосуванням підтримали внесення змін до порядку денного посеред пленарного засідання, яке розпочалося 14 листопада. Того дня й порядок денний був проголосований і затверджений з додатками. Зазвичай, коли депутати ініціюють розгляд термінових, але не дуже зручних  питань «з голосу» під час засідання, головуючий відмовляється навіть ставити на голосування їх внесення, але  вже 20 листопада порядок денний доповнився без проблем  низкою питань.  

Ще більший подив викликав момент,коли депутатка, стоячи у фойє, брала участь у голосуванні, яке відбувалось у залі засідань. «Голос з-під землі» розвеселив її колег та колежанок з депутатському корпусу. Але містянам, мабуть, не дуже смішно, коли питання, які стосуються  різних сфер життєдіяльності нашого міста, затверджуються таким чином. Чи чула пані взагалі, яке питання на розгляді, чи «за звичкою» проголосувала «за» - нам не відомо.

Вона сказала «ЗА»! Стоячи в коридорі. На 35:58 хв.відеозапису. Та й взагалі, якщо уважно подивитись, запізнилась, туди-сюди ходила, пакети-сумки… Але в нас так можна.

Дороги

Проектно-кошторисна документація на ремонт дорожнього покриття на ділянках вул. 28 Червня та вул. Акерманська пройшла експертизу, гроші у міському бюджеті на ремонт доріг (з ресайклінгом) є, але депутати більшістю голосів не затвердили проекти. Як самі пояснили, документацію може  затвердити голова міста самостійно.

Не проголосували й за премії міському голові за вересень і жовтень у розмірі 100% від посадового окладу. Примітно, що серед народних обранців були й такі, які по двом аналогічним питанням голосували по-різному: вересень - проти, жовтень  - за. Чому така непослідовність спостерігається? Залишається тільки здогадуватись.

Нарешті апарат міської ради прислухався до депутатів. Вчора, хоч і не за Регламентом, але у порядку денному з’явилося питання про  виділення коштів на інвентаризацію сільгоспземель (130 гектарів), які перебували у колективній власності, а тепер перейшли у комунальну. Проект рішення затвердили і кошти з міського бюджету виділили.

МОНЕТИЗАЦІЯ ПІЛЬГ НА ПРОЇЗД

Міський голова і деякі депутати вважають, що витрати на монетизацію пільг на проїзд у громадському транспорті є непосильними для бюджету міста. Як сповістила економіст Путіна О.А., станом на сьогодні у м. Арциз проживає  5008 пільговиків, за її прогнозами, на монетизацію міська рада у 2020 році має витратити 12 мільйонів, у поточному році – близько семи мільйонів гривень. Юрисконсульт міськради Михайлов О.А. у своїй доповіді зазначив, що  рішення відмінити програму, яка забезпечує безоплатний проїзд у Арцизі, обґрунтоване відміною постанови Кабміну, яка регламентувала механізм компенсації. Дуже обережно приховали бажання економити на найменш захищених шарах населення. Але у відповідь посадовці «нарвалися» на обурення більшості депутатів. Ось під час дискусії і стало зрозуміло, що для мера та його команди не важлива постанова Кабміну, яку оскаржили в окружному суді. До речі, як сказав депутат Афанасьєв А.О., судові розгляди тривають і остаточне рішення не прийняте. Більш того, Арциз перейшов на монетизацію ще до того, як стало відомо про Постанову Кабінету Міністрів.

Як зазначила Сітнікова Н.І., міський голова пропонує відмовитись від пільг, але альтернативи не озвучив. Добрякова О.В. підкреслила, що позиція депутатів залишається незмінною – містян, які мають право на безоплатний проїзд у міському громадському транспорті,  треба підтримати.

Гафінець П.П. розповів колегам, що пенсіонери готові відмовитись від компенсації, коли чують про такі великі втрати міського бюджету, а віддати 12 мільйонів на пільги, як сказав депутат,  - недоцільне використання коштів, з огляду на те, що бюджет розвитку міста, за прогнозами економістів, у 2020 році – близько 17 мільйонів.

Створення спортивного клубу у місті Арциз

«Порожній» проект, без підрахунків, цифр, конкретики.... Матеріально-технічної бази для створення клубу в місті немає, «на глаз» - десь мільйон витрат щорічно на утримання спортивного клубу, в той час, коли в Арцизі діє дитяча спортивна школа і КП «АРФСП «КОЛОС».  Стадіон – тема актуальна, вже рік і місяць не може міський апарат прийняти на баланс стадіон Арцизького ЗЗБІ.  Депутат Попов А.В. запитав,  навіщо сире питання, без конкретики, вкотре вносити в порядок денний? На що міський голова відповів: не буде витрачати час на розробку проекту рішення, бо депутати можуть проголосувати проти, тому питання у порядку денному звучить так: створюємо чи ні (і так кожного разу – ред.). А як голосувати, якщо не знаєш, за що?

І знову про виконком

Вже досить тривалий час виконком Арцизької міської ради працює не в повному складі: когось виключили, хтось пішов сам, а хтось не відвідує засідання. Щоразу, коли постає питання щодо оновлення складу виконкому, виникають труднощі: депутати пропонують свої кандидатури, щоб не допустити створення «ручного» виконкому, який приймає рішення, які потрібні міському голові. Міський голова не вносить у список кандидатури, запропоновані депутатами, натомість пропонує включити у міськвиконком працівників міської ради, котрі є його підлеглими.

Після нетривалого обговорення деякі депутати, зрозумівши, що конструктивного діалогу не буде, покинули зал засідань, головуючий об'явив, що засідання сотої чергової закриточерез відсутність кворуму у залі.