АРЦИЗЬКИЙ ДРАЦС ПРАЦЮЄ ДЛЯ ВАС

АРЦИЗЬКИЙ ДРАЦС ПРАЦЮЄ ДЛЯ ВАС

    Інформація надана начальником Арцизького районного відділу   ДРАЦС  О.С.Безпаловою

В Арцизькому районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області впевнено втілюються у життя пілотні проекти Міністерства юстиції України. 

        У відділі ще з квітня 2016 року запроваджено нову послугу, а саме – видачу свідоцтв про народження безпосередньо у пологовому відділенні комунального некомерційного підприємства  « Арцизька центральна районна лікарня» Арцизької районної ради Одеської області.

             У І півріччі 2019 році видано 62 свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому відділені практично одразу після народження малюків. Хочеться відмітити злагоджену та продуктивну роботу працівників відділу та співробітників пологового відділення, що дає змогу сумлінно працювати на благо молодих батьків.

             Слід зазначити, що станом на 25 липня відділом зареєстровано 159 новонароджених малюків.   Говорять, що ім’я дитини - це її оберіг на все життя. У І півріччі 2019 році у Арцизькому районі серед найпоширеніших чоловічих імен – Данило, Артем, Єгор, Ілля, Іван, серед жіночих – Софія, Поліна, Марія, Дар’я, Валерія. Також дітям надавалися рідковживані імена – Гіта, Єсфір, Сабріна, Версавія, Мія, Станіслава, Рувим, Арсеній, Марко, Степан, Гліб. 

 

                         

             Одночасно Міністерство юстиції дбає і про батьків, оскільки запровадило послугу прийому заяв про реєстрацію місця проживання новонародженої дитини у відділах державної реєстрації актів цивільного стану. У нинішньому році 24 сім’ї м. Арциз скористалися даною послугою у Арцизькому районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану.

          Успішно працює у відділі пілотний проект проставлення апостиля на документах. "Apostille" (далі - апостиль) – це спеціальний штамп на офіційних документах, складених на території України, яким відповідно до ст. 5 Гаагської Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, засвідчуються справжність підпису, якість, в якій виступила особа, що підписала документ, і автентичність відбитки печатки або штампа, яким скріплено документ. Проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до Арцизького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформлюються нотаріусами України, проводиться за допомогою програмних засобів ведення Електронного реєстру апостилів. Так у поточному році до відділу було подано заяв щодо проставлення апостиля на 6 документах.    

                З 01 листопада 2017 року у відділі запроваджується пілотний проект Мінюсту  електронний сервіс веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».
                  Отримати кваліфіковану консультацію від працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану, вибрати зручний час для реєстрації народження дитини, попередньо записавшись на прийом до відділу чи подати заяву на державну реєстрацію шлюбу, зміни імені, внесення змін, отримання повторного документа – все це можливо реалізувати за допомогою електронного сервісу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» за посиланнямhttps://kap.minjust.gov.ua. 
                Наша мета: Україна - сильна та захищена країна, в якій країна дбає про добробут майбутніх поколінь. Юстиція – відкрита для людей!

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить