Арцизчина відзначила День Гідності та Свободи

Арцизчина відзначила День Гідності та Свободи

До Дня Гідності та Свободи в Арцизькому районі відбулися меморіальні, урочисті заходи.

21 листопада, у цей долнесний для України день,  в Арцизькій центральній районній бібліотеці відбувся патріотичний захід «Вільні творити майбутнє», за участі працівників Арцизької райдержадміністрації, учасників бойових дій на Сході країни,  представників установ та г організацій міста, учнівської молоді, ЗМІ. 

У бібліотеці присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять українців, які ціною власного життя захистили національні інтереси української держави та її європейський вибір.

На завершення заходу у бібліотеці всі об'єдналися, тримаючи над собою державний прапор - знак сувренної, незадежної та нескореної України. 

БІЛЬШЕ ФОТО: "КУТ ОГЛЯДУ"/FACEBOOK

В цей день у краєзнавчому музеї м.Арциз  для бажаючих була відкрита тематична виставка «Герої не вмирають».

До Дня Гідності і Свободи України а с. Павлівка Арцизького району - рідному селі загиблого на Сході воїна Агапія Івана (помер  під Маріуполем 20 березня 2015 року від ворожої снаперської кулі).

У школі, де навчався Іван, відбувся тематичний концерт за участі дітей, також дирекцією школи було організовано перегляд відеофільму про події 3013-2014 рр. 

З промовою виступив і воїн, який зараз у відпустці, але вже скоро знов поїде на передову відстоювати честь і інтереси держави.

Павлівський СБК і бібліотека-філія 32 провели мітинг-реквієм

“Народ мій є,
Народ мій завжди буде,
Ніхто не переможе мій народ!” 

В глибокій скорботі було біля меморіальної дошки,  встановленій в пам'ять Агапія, згадали тих, хто загинув за нашу Україну, хто зараз своїм життям виборює на сході її мир і спокій, всіх героїв, що полягли під час Революції Гідності та російської агресії на Донбасі.


День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року.

Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. 

Слава Україні! Вічна пам’ять героям, що полягли в боротьбі за Україну! Герої не вмирають.