Уряд має намір посилити боротьбу з тютюнокурінням в Україні

Уряд має намір посилити боротьбу з тютюнокурінням в Україні

24 грудня Уряд схвалив законопроект, який спрямований на посилення боротьби проти тютюну та на виконання Угоди про асоціацію із Європейським Союзом. 

Смакові добавки в сигаретах пропонують заборонити  у будь-яких компонентах цигарки, таких як фільтри, папір, пакування, капсули, або мають будь-які технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах чи смак або інтенсивність диму.

"Страшні картинки” мають бути збільшені та займати не менше 65% упаковки.

Проект Закону також забороняє вироблення “міцних” сигарет. Це сигарети в яких показники вмісту нікотину, смоли та монооксиду вуглецю в диму однієї сигарети перевищують: нікотину - 1,0 мг, смоли - 10 мг, монооксиду вуглецю – 10 мг

Розширюється перелік тютюнових виробів, що дозволяє контролювати їх розповсюдження, рекламу та пакування. Серед переліку є такі види: жувальний, нюхальний, тютюн для самокруток, люльок, для кальяну та для перорального вживання.

Також 24 грудня Уряд ініціював зміни до законодавства, що впорядковують обіг електронних цигарок в Україні

«Прирівнюємо електронні сигарети та новітні тютюнові вироби (тютюнові вироби для електричного нагрівання) до інших тютюнових засобів. Обіг таких цигарок має регулюватися відповідно до законодавства України», - наголосив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

За його словами, на електронні сигарети та новітні тютюнові вироби будуть поширені обмеження щодо реклами. Також пропонується заборонити паління таких цигарок у громадських місцях та наносити відповідне маркування. 

«Це європейська практика у сфері регулювання обігу тютюнових виробів. Крім того, маємо охороняти здоров'я українців від шкідливого впливу тютюну», - підкреслив Глава Уряду.