"Українською прикольніше": дивовижні факти про українську мову

"Українською прикольніше": дивовижні факти про українську мову

9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови!

 Державна мова є формою об’єднання людей в єдине, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації. Країна гарантує своїй національній мові всебічну підтримку, і кожен з нас має зробити якнайбільше для того, щоб наша «солов’їна» міцнішала й розвивалася разом із іншими мовами незалежної, багатонаціональної держави. Як океан починається з краплі, так мова – із слова.

Українське слово взяло свій початок у літописах Нестора, мудрішало у творах Григорія Сковороди, відточувалось, набувало літературної форми великими класиками: Іван Котляревський, Тарас Шевченко, І. Нечуй-Левицький, П. Мирний,  М. Коцюбинський, Л. Українка, І. Франко…

9 листопада свято української мови та писемності! Мова – це наша душа, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.

З Днем української писемності та мови!

Нехай українське слово буде для всіх нас оберегом. Пишаємося тим, що маємо таку прекрасну державну мову! 

Довідка: За християнським календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав указ “Про День української писемності та мови”. В указі зазначено: “Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця”.

Декілька цікавих фактів про українську мову:

1) Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком, а вперше українська мова було прирівняна до рівня літературної мови в кінці XVIII століття після виходу у 1798 році першого видання “Енеїди”, автором якої є Іван Котляревський. Саме його і вважають засновником нової української літературної мови.

2) Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі і за кількістю носіїв займає 26-те місце. Також вона є другою за поширеністю серед мов слов’янського походження після російської мови. На території України більше 32 мільйонів осіб спілкуються українською мовою. Ще близько 4,2 млн. українців проживають в Російській Федерації і також знають українську мову.

3) Цікавим фактом по українську мову є те, що вона входить до трійки найкрасивіших мов в світі. На мовних конкурсах в Італії на Франції її визнавали другою за мелодійністю мовою світу.

4) Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”. В українській мові слова, які починається з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.

5) Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів "дихлордифенілтрихлорметилметан". В ній міститься тридцять літер.

з виористанням матеріаламів www.erepublik.com