Проти мерії Харкова відкрили кримінальну справу через відмову ввести карантин

Проти мерії Харкова відкрили кримінальну справу через відмову ввести карантин

Прокуратура Харківської області почала кримінальне провадження проти чиновників Харківської міської ради. Причина – ті не хотіли запроваджувати карантин у дитячих садочках і школах.
Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили в прес-службі прокуратури Харківської області.

Досудове розслідування розпочато за фактом порушення правил боротьби з епідеміями (ч.1 ст. 325 Кримінального кодексу України).

В середу Геннадій Кернес, міський голова Харкова, зазначив, що міська влада вирішила не закривати на карантин дитячі садки і школи, тому що:

"Причина перша - за останні 20 днів ми спостерігаємо зниження рівня захворювань на ГРВІ в школах. Причина друга - куди батькам діти своїх дітей на час тритижневого карантину зовсім незрозуміло і для багатьох з них - цей час стає важким випробуванням. Але якщо хтось вважає, що для його дитини краще найближчим часом пересидіти вдома - керівництво шкіл не буде проти, необхідно тільки написати відповідну заяву на ім'я керівника навчального закладу. І, до речі, скоро канікули - з 23-го до 29-го березня", - написав Кернес.

Разом із тим, за його словами, до початку весняних канікул для середньо- і старшокласників буде скасована багатокабінетна система, навчальний процес відбуватиметься в одному класі. Вранці діти проходитимуть медичний огляд. Самі школи будуть додатково дезінфікувати.

Голова Харківської обласної державної адміністрації (ОДА) Олексій Кучер вимагає від керівництва обласного центру виконати постанову Кабінету Міністрів України і закрити на карантин всі навчальні заклади незалежно від форми власності.

"Наголошую, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України у зв'язку з карантином відвідування навчальних закладів на всій території України забороняється! А навчальні заклади всіх рівнів і форм власності мають бути закриті на карантин. Окремо хочу звернутися до представників харківської міської влади з вимогою відповідально поставитися до здоров'я харків'ян! Візьміть до уваги Постанову Кабміну і виконайте розпорядження МОН!", - написав Кучер на своїй сторінці у Facebook у четвер вранці.