НЕБЕЗПЕЧНІ ДИТЯЧІ ІГРАШКИ В УКРАЇНІ: ВМІСТ СВИНЦЮ ПЕРЕВИЩИВ НОРМУ В 100 РАЗІВ

НЕБЕЗПЕЧНІ ДИТЯЧІ ІГРАШКИ В УКРАЇНІ: ВМІСТ СВИНЦЮ ПЕРЕВИЩИВ НОРМУ В 100 РАЗІВ

В управлінні Держпродспоживслужби  повідомили, у Чернівецькій області виявили дитячі іграшки, у яких вміст свинцю перевищує допустиму норму в 100 разів.

Виробники та імпортери не вказали на продукції свою назву, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку та контактну поштову адресу. Окрім того, на іграшках була відсутня інформація щодо безпечного використання.

За результатами випробувань згідно  отриманих протоколів було встановлено, що зразки продукції, а саме:

  • іграшка металева модель машина інерційна ТМ «Автопром», країна походження Китай;
  • іграшка Автотрек, ТМ «BSQ», виробник – Китай;
  • іграшка музична собака, ТМ «PAW Patrol», виробник – Китай;
  • іграшка «Залізниця 45», ТМ «Double Coin»,виробник Китай;
  • іграшка «Поїзд скарбів гномів LP-4», «ТМ CUBIKА» виробник – ПП «Левеня», Україна;
  • іграшка музичний телефон з дзеркалом, ТМ «Bebelino» виробник Китай;
  • іграшка «Динозавр», ТМ «HOLA», виробник – Китай,

Як зазначається, для встановлення безпеки іграшок зразки продукції були відібрані і направлені в лабораторію ДП Укрметртестстандарт для проведення експертизи.

"За результатами випробувань відповідно до отриманих протоколів було встановлено, що зразки продукції не відповідають вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні... За змістом свинцю перевищені допустимі показники (понад 100000 мг/кг, а згідно з вимогами нормативних документів, вміст свинцю не повинно перевищувати 1000 мг/кг)", - написали у відомстві.

 

"За результатами проведених перевірок суб'єктам господарювання заборонено постачати продукцію на споживчий ринок", - заявили у Держпродспоживслужбі.