Стрілянина в школі Казані: всі подробиці станом на вечір

Стрілянина в школі Казані: всі подробиці станом на вечір

Вранці 11 травня в Казані в школі № 175 на вулиці Джаудата Файзі сталася стрілянина і вибух. У закладі навчаються понад тисячу дітей і працюють більш ніж пів сотні педагогів.

Спочатку ЗМІ повідомляли, що бійню в школі влаштували два підлітки. Однак, пізніше з'явилася інформація, що стріляв в 175-й гімназії 19-річний юнак - Ільназ Галявієв. Слідство призначить нападнику на школу в Казані психолого-психіатричну експертизу.

Ільназ Галявієв діяв один, його затримали. Сьогодні він напав на рідну школу, яку закінчив чотири роки тому.

Казанська школа №175 відмовилася від послуг охорони після пандемії через підвищення ціни.

До ковіда будівлю охороняли співробітники ЧОП "Айрус". Коли дітей перевели на дистанційку, керівництво не побачило сенсу в охороні, і після 8 червня минулого року охорони не було. . З поверненням учнів в класи школа не стала ні з ким укладати договір через підвищення ціни послуг - 47к рублів на місяць замість колишніх 40к. На захист дітей поставили одну літню вахтерку.

Галявієв підійшов до школи вже з помповиою рушницею в руці. Вахтерка і охоронець встигли закрити перед ним скляні двері і натиснути тривожну кнопку. Але Галяве розбив двері пострілом і відкрив вогонь. Після цього у фойє школи пролунало три вибухи, директор по гучному зв'язку попросив учнів закритися в класах:

«Одна дівчинка молодшої школи повідомила, що до них намагався в клас увірватися стрілок, говорив, що він поліція. Але він не надав ніяких документів, вони йому не відкрили. У тому класі було, якщо я не помиляюся, 25 дітей і вчителька »

Уже відомо, що однією із загиблих виявилася 26-річна вчителька англійської мови Ельвіра Ігнатьєва - вона вийшла в коридор і була вбита. Ельвіра хотіла допрацювати до равня і звільнитися, аби пожити для себе.


ЖЕРТВИ СТРІЛКА
В результаті стрілянини загинули дев'ять осіб. Повідомлялося, що двоє школярів розбилися на смерть при спробі врятуватися. 

Ельвіра Ігнатьєва, 26 років - вчителька англійської мови
Венера Айзатова, 55 років - вчителька початкових класів
Амір Шайхутдинов, 14 років
Амір Волков, 15 років
Аліса Гарифуллина, 15 років
Зульфія Галимзянова, 15 років
Дамір Гайнутдинов, 14 років
Амір Заріпов, 14 років
Ільзе Нагімулліна, 14 років

Ще 32 людини отримали поранення, 16 з них госпіталізовані. Для допомоги пораненим з Москви в Казань спрямований спецборт МНС Росії.


 ЩО ВІДОМО ПРО НАПАДНИКА

"Сьогодні я вб'ю величезну кількість біосміття і застрелюсь", -  нападник на школу в Казані в 08:57 виклав в свій тг-канал під назвою "Бог" кілька постів - а потім пішов вбивати.

Казанський стрілок весь шлях від свого будинку до школи виконав в повному бойовому екіпіруванні і зі зброєю в руках. При цьому, як повідомляє МВС Татарстану, ніяких повідомлень про появу озброєної людини на вулицях Казані перед нападом не надходило.

Галявієв був озброєний турецькою рушницею Hatsan ESCORT- тим же, яким користувався Керченський стрілок Владислав Росляков. На ринку це один з найдешевших автоматичних дробовиків, коштує від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дозвіл на зброю він отримав 28 квітня, через два дні після відрахування з коледжу.

26 квітня нападника на школу ИльназаГалявієва відрахували з коледжу  за неуспішність. Там він навчався на програміста. Йшов останній курс, але хлопець забив на навчання, з вересня пропускаючи пари, не з'явився на іспити. Студенти кажуть, що він ні з ким не спілкувався, був тихим, спокійним і неконфліктним.

 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підписуйтесь на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram