КОРОНАВІРУС: евакуація українців та повернення китайців до Житомирщини.

КОРОНАВІРУС: евакуація українців та повернення китайців до Житомирщини.

В ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера», як зазначив прем'єр-міністр України Одексій Гончарук у Telegram,  українці, які наразі перебувають у Китаї, будуть евакуйовані наступного тижня:

"Евакуація українців з Китаю запланована на 18 лютого".

Для тимчасового  перебування  підготовлені 3-4 об’єкти,  щоби прийняти наших громадян вже наступного тижня. Вони 14 днів будуть під наглядом фахових спеціалістів.

Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко сповістив у facebook, що авіарейсом з Дубаю в Україну повертається частина працівників китайської компанії Sinohydro Corporation Limited (SCL) після святкування китайського Нового року, для продовження будівництва об'їзної автодороги навколо Житомира. За даними Державної міграційної служби, до виїзду закордон, близько 40 працівників з КНР працювало на об'єкті.

Також голова ОДА додав, що одного китайця вже ізольовано:

"13 лютого до України прибув один працівник, якого було оглянуто та проведено медичний огляд. В результаті, для запобігання усіх ризиків, керівництвом компанії прийнято рішення ізолювати працівника на 14 днів. Надалі, усі інші працівники, прибулі з Китаю, будуть ізольовані", - наголосив Бунечко.

Станом на 16 лютого, за даними інтерактивної мапи,  у світі зафіксовано 69267 випадків захворювання на коронавірус COVID-19, з них 68508 - у Китаї.  Всього загиблих - 1670, одужали - 9858.

В Україні, за оперативною інформацією МОЗу про поширення коронавірусної інфекції COVID-19, жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.